نکاتی برای انتخاب نام دامنه اینترنتی

نکاتی برای انتخاب نام دامنه اینترنتی

با انتخاب یک نام دامنه خوب برای برند خود اولین گام را محکم بردارید.

در دنیای آنلاین امروزه‌، اسم دامین شما برند شماست، تابلوی اعلان شما در یک خیابان شلوغ و نکته‌ مهمی است که مشتریان شما را به یاد بیاورند و دوباره به شما رجوع کنند.

انتخاب اسم دامین (و حتی آدرس وب‌سایت شناخته شده شما) یکی از مهمترین مسائلی است که شما برای تجارت آنلاین انجام خواهید داد. بنابراین باید با توجه دقیقی به انتخاب مطمئن اسم دامین خود بپردازید.

اسم دامین شما حداقل به دو کاراکتر بلند نیاز دارد و نمی‌تواند شامل نمادها باشد(مانند $, # or @). همانطور که ممکن است شما هم بدانید اگر برای یک دامین جستجو آغاز کرده باشید تعداد اسم‌های دات‌کامی موجود “.com”  محدود است اما در آنجا چیزهایی هستند که می‌توانند به پیدا کردن بهترین دامین برای تجارت شما کمک کند.

اصول انتخاب یک نام دامنه خوب اینترنتی برای برند

کوتاه و آسان برای بخاطر داشتن

کلمات خیلی زیاد یا خلاقیت بیش از حد املای  واژه‌ها ممکن است کمک به پیدا کردن یک اسم دامین بکند اما تاثیر کمی خواهد داشت اگر آدرس وب‌سایت شما نتواند در ذهن یک مشتری بالقوه بماند.

موقعیت جغرافیایی را اضافه کنید

اضافه کردن موقعیت‌تان در دامین، شاید تنها به پیدا کردن یک نام در دسترس کمکی نکند، اما ممکن است که به مشتریان بالقوه در جستجوی محلی سایت یاری رساند.(وقتی مشتریان بالقوه به دنبال تجارت مشابه نوع تجارت شما در موقعیت شهرتان می‌گردند جستجوی محلی صورت می‌گیرد). برای مثال در مورد این مطلب، Pizza.com موجود نبوده اما EastonPizza.com موجود است.

کلمات را اختراع نکنید

بله،سایت‌هایی مانند گوگل وجود دارند که با اختراع کلمه‌ی مخصوص برای اسم سایت‌شان بسیار موفق بودند اما درصورتی‌که شما بودجه‌ی بازاریابی قابل ملاحظه‌ای دارید برای کمک به ساخت نام ماندگار صمیمی برای سایت خود توصیه به ترکیب کلماتی می‌کنم که درحال حاضر معنا دار است.

از پسوندهای جدید استفاده کنید

بسیاری از شهودی‌ترین اسم‌های دات‌کامی درحال حاضر ثبت نام شده‌اند. انتخاب‌های دیگری مانند “.net” و “.biz” وجود دارد اما “.com”  تاکنون محبوب‌ترین آنهاست. من توصیه می‌کنم تا جایی که ممکن است با “.com” کار کنید.

دامنه دلخواه وثیقه ای بخرید

از راهکاری دیگر، انتخاب یک دامین وثیقه‌ای است. این نوع دامین از قبل ثبت نام می‌شود و برای فروش مجدد به بازار برمی‌گردد که بهایی بیش از دامین‌های موجود دارد، حدود چند صد دلار تا چند هزار دلار است اما ممکن است بسته به میزان درآمدی که برنامه‌ریزی کردید که از سایت‌تان حاصل شود، سرمایه‌گذاری با ارزشی برای تامین یک نام بزرگ باشد.

داشتن یک اسم مناسب برای دامین ( که مشتریان به‌خاطر نگه دارند و به‌سادگی با برندتان ارتباط بگیرند) می‌تواند ترافیک سایت‌تان را افزایش دهد. شما همچنین می‌توانید این ترافیک دامین را به تمام تلاش‌های بازاریابی خود انتقال دهید(آنلاین و آفلاین). به این معنا که هرچه ترافیک وب‌سایت بیشتر شود فروش شما می‌تواند افزایش ‌یابد.اسم دامین می‌تواند دسترسی مشتریان بالقوه به سایت‌ شما را کمک کند، اما طراحی و قابلیت سایت است که آنها را به سمت شما می‌کشاند.

اشتراک این مطلب با دوستان: