تبلیغات مستقیم چیست؟

تبلیغات مستقیم چیست؟

راهکار ارتباط با مشتری و مصرف کنندگان بدون واسطه با هدف بازاریابی مستقیم

تبلیغات مستقیم یک استراتژی با هدف رسیدن به مصرف کنندگان بدون نیاز به برخی از واسطه ها  برای ایجاد ارتباط است و به عنوان بازاریابی مستقیم نیز شناخته شده است.  از آن برای فروش بازار های مختلف و ابزارهای بازاریابی  برای ارائه  به مصرف کنندگان بافرصت انجام کسب و کار به طور مستقیم با شرکت ها، نام برده میشود. به منظور رسیدن به این هدف، تبلیغات مستقیم می تواند در چندین نوع باشد.

فرآیند تبلیغات مستقیم در مقابل تبلیغات و یا استراتژی های بازاریابی غیر مستقیمی است  که تمایل به توجه بر روی تبلیغات و بازاریابی کالا و خدماتی  را دارند  به شیوه ای که مصرف کنندگان را تشویق کنند تا  به دنبال محصولاتی از خرده فروشان رسانه های محلی باشند. تبلیغات یک محصول در  مجله در قسمت تبلیغات نمونه ای از تبلیغات غیر مستقیمی است که  محصول در فروشگاه های خوب همه جا به فروش برسد. مصرف کننده  به جای واسطه، به طور مستقیم از تولید کننده محصول را از فروشگاه آنلاین یا محلی خریداری میکند.

یکی از شناخته ترین انواع تبلیغات مستقیم، ایمیل مستقیم است. تولید کننده به طور مستقیم  محصول را به خریدار با ایجاد یک پست کارت یا دیگر قطعه های پستی که توسط خدمات پست الکترونیکی تحویل داده میشود را میفروشد. تبلیغات مزایای خرید محصول را فراهم میکند و فرصت خرید مستقیم را برای مشتری با رفتن به یک وب سایت و یا پاسخ دادن از طریق ایمیل  فراهم میکند. بسیاری از شرکت ها از پست الکترونیکی مستقیم برای سفارشات پستی و ازبین بردن نیاز فروش محصولات از طریق اشخاص ثالث استفاده میکنند.

تبلیغ های ایمیلی مثال دیگری از انواع تبلیغات هستند. همانطور که بسته های پستی توسط پست تحویل داده میشوند، تبلیغات ایمیلی  درخواست تحویل به خریدار از طریق ایمیل مستقیم به مصرف کننده  را شامل میشوند. معمولا، مصرف کننده این فرصت را دارد تا برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصول به وب سایت هدایت شود یا اینکه مستقیم به صفحه وب وارد شود و سفارش دهد. در بعضی موارد، تبلیغات ایمیلی ممکن است شامل یک شماره تلفن رایگان برای سفارش دادن یا کسب اطلاعات بیشتر باشد .

بازاریابی تلفنی و پست های صوتی نمونه هایی از تبلیغات مستقیم هستند. این استراتژی ها ی بازاریابی تکیه بر  ساخت یک ارتباط  صوتی مستقیم با مصرف کننده دارد. در مورد بازاریابی تلفنی، آژانس ها با مشتریان تماس میگیرند و تلاش میکنند در گفتگویی آنها را مشتاق کنند، که در نهایت به یک سفارش منجر شود. بازاریابی  پست های صوتی تاثیرپذیرتر هستند. مصرف کننده پیام صوتی را دریافت می کند که میتوانند در اوقات دیگر شنیده شود.  در روش پست صوتی معمولا یک شماره تلفن برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش دادن قرار میدهند.

بازاریابی تلویزیونی یک روش معروف بازاریابی مستقیم است. شرکت ها چیزی به عنوان اطلاعات تجاری یا بازرگانی را آماده میکنند که محصولشان را ترویج دهند. در طول اشاعه اطلاعاتشان، مصرف کننده  اطلاعاتی را بدست می آورد که چطور با شرکت ارتباط برقرار کند و دستور سفارشش را بدهد. با همه انواع تبلیغات مستقیم، بازاریابی تلویزیونی نیاز فروش محصول ازطریق رسانه های خرده فروشی  را به حداقل رسانده  ویا از میان برده است.

تبلیغات به طور مستقیم همیشه با منفعت به نظر نمی رسد. ایمیل ها ی ناخواسته شرکت ها به صورت spam شناخته میشوند  و به طور کلی تصور میشود آنها مزاحم باشند. در چنین مواردی، ایمیل های مستقیم به عنوان مولد دیده میشود که   به عنوان  ” junk mail ” – ایمیل های ناخواسته شناخته میشوند.  بازاریابی تلفنی تعداد زیادی مخالف دارد که این روش را خیلی مزاحم میدانند. حتی ایمیل های صوتی  تبلیغاتی هم توسط بسیاری از افراد به عنوان مزاحم  و ناخواسته بودن مشاهده شده است.

اشتراک این مطلب با دوستان: