شناخت و تمرکز روی مخاطبین هدف

شناخت و تمرکز روی مخاطبین هدف

7 سوال مهم برای شناخت مشتری هدفمند و بازار هدف فروش شما

ارزش کاری شما باید مربوط به هدف از فروشتان باشد. به این معناست که هدف باید مشخص و به وضوح تعریف شده باشد. در تجربه شخصی من، برای اینکه در کسب و کار مجبور شوند هدفشان را مجددا مرکز توجه قرار دهند، دوباره هدفشان را بازبینی میکنند، که این غیر معمول است. به خصوص اگر در مراحل اولیه، کسب و کار به طور مشخص تعریف نشده باشد.

در این مرحله پیدا کردن تعادلی درست مورد اهمیت است. زمانی که هدف فروشتان را در یک راه تعریف میکنید، باعث میشود مخاطبینتان تشخیص دهند که طرف صحبت شما آنها هستند.

این موضوع اغلب شرکت ها را ملزوم میکند به اینکه هدف فروششان را محدود کنند، به طوریکه پیام قوی، سریع و واضح باشد.

چرا هدف از فروش در نام تجاری شما حائز اهمیت است؟

صرف نظر از نام تجاری ، شناسایی و بدست آوردن هدف مشتریان، ابزاری لازم برای رسیدن به اهداف نام تجاری شما است.

اطلاعاتی را که لازم است برای رسیدن به اهداف بازاریابیتان به دست آورید از داخل یا خارج پیدا خواهید کرد. شما میتوانید این کار را با تجزیه و تحلیل فروشتان انجام دهید. بسته به اینکه چه مقدار جزییات را در تجزیه تحلیل ها انجام میدهید، شما قابلیت جمع آوری داده ها به اندازه کافی برای یادگیری آنچه لازم است در مورد به دست آوردن هدفتان بدانید را دارید. دانستن هدف مخاطبینتان، به محکم و قوی بودن پیام شما کمک میکند و اعتماد به نفس شما را در این مرحله برای ارتباط برقرار کردن با مشتریان بیشتر میکند.

اگر شما چیزی دریافت کردید، این قدرت نام تجاری شماست که متکی بر توانایی شما و ساختن یک پیام بازاریابی است که چشم انداز ها را تبدیل به مشتری خواهد کرد. به همین دلیل است که تعریف از هدف فروش به شما کمک خواهد کرد تا نتیجه ای اثربخش با نام تجاریتان داشته باشید.

در اینجا دو مرحله در درس چهار (استراتژی توسعه نام تجاری شما the Developing Your Brand’s Strategy course) وجود دارد. در ابتدا تجزیه تحلیل غیر رسمی از هدف فروش، همانطور که در بالا به آنها اشاره کردیم را توضیح دادیم و بعد تعریفی از هدف مشتریان را برای شرکت شما توضیح دادیم. راه حل های زیر به تکمیل این مراحل به شما کمک میکنند.

انجام تجزیه و تحلیل غیر رسمی فروش

سوالات زیر به شما برای ارزیابی تجزیه و تحلیل فروشتان کمک میکند .تا جایی که امکان دارد کامل مطالعتان را انجام دهید. از اینترنت برای انجام تحقیقات استفاده کنید. همچنین میتوانید از گزارش های خبری که مربط به حوزه هدفتان میشود استفاده کنید.این به شما کمک میکند تا هدفتان را توسط علاقه مندی و تمایلاتتان محدود کنید.

۷ سوال برای کمک به شناخت بهتر مشتری و هدف شما

هدف فروشتان را توصیف کنید.

از سوالات زیر برای توصیف هدف فروشتان استفاده کنید. خاص باشید ، هرچه بیشتر بهتر.

۷ سوال برای شناخت بازار فروش و هدف

سن مخاطبتان چقدر است؟

کودک، نوجوان، بزرگسال. شما نمیخواهید محصولتان را که مناسب افراد بزرگسال است به یک کودک بفروشید.

جنسیت مخاطبتان چیست؟

مرد یا زن؟ شما نمیتوانید خیلی خوب محصول های زنانه را به مرد ها بفروشید.

سطح درآمد مشتری شما چقدر است؟

آیا میخواهید محصول لوکس به آنها بفروشید؟ شما لازم است آنچه که مشتریان میتوانند و یا نمیتوانند تهیه کنند را تعیین کنید. این راهی برای فروش بهتر است.

خانواده در چه موقعیتی قرار دارد؟

آیا ازدواج کرده اند؟ بیوه هستند؟ طلاق گرفته اند؟ از دانشگاه فارغ التحصیل شده اند؟آیا محصول و سرویسی که ارائه میدهید لوکس است یا چیزی است که مورد نیاز باشد؟

نوع خرید دلخواه یا اجباریست؟

آیا چیزی است که آنها تمایل به پس انداز پول را برای آن دارند یا نه چیزی است که مجبور هستند یک زمان مشخص برای خرید آن بگذارند؟

کدام ویژگی جذاب تر است؟

به طور کلی چه چیزی از محصول یا خدمات شما را دوست دارند یا مورد پسندشان نیست؟

فروش جدید یا پس انداز

آیا این یک انگیزه فروش است یا راهی است برای پس انداز؟

زمانی که به این سوال ها پاسخ دادید شما آماده هستید که یک توضیحی از نوع هدفتان برای ارتباط با مشتریانتان ارائه دهید.

اشتراک این مطلب با دوستان: