نکات بازاریابی محتوای موفق

نکات بازاریابی محتوای موفق

آشنایی با 7 گام مهم در تولید و بازاریابی محتوای موفق برای تجارت الکترونیک

بازاریابی محتوا ممکن است که به افزایش  ترافیک سایت  و فروش واقعی کسب و کارها کمک کند. اما میتواند گران، سخت در اجرا، کند،  و تا حدودی دشوار در اندازگیری باشد. خوشبختانه، حداقل ۷ نکته برای بازاریابان وجود دارد که بتوانند فرصت هایی موفقیت با محتوا را افزایش دهند.

میزان قابل توجه شواهد نشان میدهند که بازاریابی محتوا- عمل تولید و توزیع محتوا با هدف جذب، تشویق کردن، تبدیل و حفظ مشتریان-یک جنبش بازاریابی پیشرو است.

به عنوان مثال، Smart Insights ، یک شرکت مشاوره  چاپ و نشر، به تازگی حدود ۶۰۰ بازاریاب را با سوال از هر یک از آنها که چه نوع بازاریابی دیجیتال به اعتقاد آنها بیشترین اهمیت را در موفقیتشان در سال۲۰۱۵  داشته است را مورد بررسی قرار داده است. بازاریابی محتوا با گستره ۲۹.۵ درصد از افرادی که آن را برای انتخاب مورد بررسی قرار داده بودند ، برنده شد. در مقایسه،  . Big Data  در جایگاه دوم  با ۱۴.۶ درصد از  پاسخ دهندگان قرار گرفت  و بهینه سازی موتور جستجو که مهمترین بود  تنها با ۴.۳ درصد مورد بررسی بازاریابان قرار گرفت.

 به طور مشابه، Brent Gleeson، از بنیانگذاران و معاون ارشد بازاریابی در سازمان دیجیتال بازاریابی اینترنتی  در مقاله Forbes نوشت: ” باید  بازاریابی محتوا انجام دهید. در حال حاضر یک سوال وجود دارد که چطور و چه زمانی آن را به اجرا در آورید. شرکت های کوچک و بزرگ متوجه شدند که چطور بازاریابی محتوا در عرصه اقتصاد جدید  با شفاف بودن، شنونده بهتری بودن و در نهایت ارزش بیشتری برای مخاطبان و مشتریانشان  قائل شدن،  کسب و کارشان را رونق بخشیده است.

بنابراین به نظر میرسد بازاریابی محتوا مورد توجه عموم باشد. اما چطور با آن کار کنید؟ در اینجا ۷ نکته را که ممکن است به شما در بازاریابی محتوایتان کمکتان کند را مطرح میکنیم.

با کمک این ۷ روش بازاریابی محتوای خود را بهبود ببخشید

محتواسازی هدفمند

همه بازاریابی ها با هدفی باید شروع شوند. اگر قصد دارید موفق شوید، نیاز به چیزی برای هدفتان دارید. شاید، شما میخواهید به طور کلی فروشتان را افزایش دهید، ایمیل های جدید از مشترکین بگیرید، یا از رقیب هایتان متفاوت باشید و بودجه بهتری به جای رقابت در قیمت بدست آورید.
هنگامی که چیزی را مورد هدف قرار میدهید، شما آماده هستید که استراتژی بازاریابی محتوایتان را توسعه دهید و در نهایت برای کسب و کارتان محتوا بسازید.

تولید محتوا برای مشتریان

موسسه بازاریابی محتوا به چهارچوب هفت مرحله ای برای بازاریابی محتوا دارد. دومین مرحله در این چهارچوب مخاطبان است. در میان چیز های دیگر ، موسسه توصیه کرده است که برای مشتریان ایجاد شخصیت کنید و از افراد موثر در کسب و کارتان نام ببرید.
به طور مشابه، Brian Clark ، در سال ۲۰۱۲، مدیر عامل و موسسه Copyblogger Media خوانندگان Entreproducer را تشویق به توسعه archetypes کرد ” به معنی یک مدل خاص از فرد یا شخصیتی.”
در هردو مثال، موسسه بازاریابی محتوا (the Content Marketing Institute)و(Brian Clark) در نهایت پیشنهاد میکنند که محتوا را برای مشتریانتان تولید کنید. مشتریان فعلی و بالقوه خود را بشناسید و محتوایی را تولید کنید که هدف آنها را قرار دهد.
ممکن است واضح به نظر برسد اما اگر در حال حاضر بازاریابی محتوا انجام میدهید، آیا میتوانید افرادی که در وبلاگتان پست گذاشته اند را توصیف کنید ؟

مفید باشید

مشتریان امروزه با سوال کردن از هر شرکتی برای تعداد لایک ها (likes)، follows، تعداد کلیک ها ، شروع به دعوت نمونده اند. این سر دسته تمامی میراث تبلیغاتی است که ما را احاطه کرده است. تنها ۲ راه برای شرکتها وجود دارد که این محیط را از بین ببرند که در رقابتشان بی نظیر است. Jay Baer استاد بازاریابی در کتابش Youtility مینویسد: ” آنها میتوانند فوق العاده و یا مفید باشند.”
مطالبتان را هرآنچه که هست بسازید. برای مشتریان فعلی و بالقوه تان قابل استفاده باشد و به یاد داشته باشید که مفید ، سرگرم کننده و آموزنده در همه اشکال کاربردی باشد.

از فیلم استفاده کنید

ویدئو های آنلاین بدون هیچ حرفی محبوب هستند. به عنوان مثال، HighQ یک شرکت نرم افزاری است که راه حل های بازاریابی محتوا میسازد. اخیرا گزارش داده است که نیمی از ترافیک اینترنت موبایل ها از ویدئوهای آنلاین است. ۷۸ درصد مردم هفتگی و ۵۵ درصد آنها روزانه ویدئو آنلاین نگاه میکنند.
جالب است که بازاریابی محتوای ویدئو هنوز مورد تقاضا قرار نگرفته است، ایجاد یک فرصت اگرچه متفاوت میتواند امیدوار کننده و فروش بیشتری داشته باشد. حتی چیزی به سادگی اضافه کردن فیلم های نمایشی محصول در صفحه جزییات محصول، میتواند یک ترفند باشد.
نکته نهایی، به هنگام اضافه کردن ویدئو به تاکتیک های بازاریابی محتوایتان، ممکن است شما را جلوتر از رقابانتان قرار دهد، اما پیش بینی ها ی بسیاری شده است که ویدئو خیلی زود در بازاریابی آنلاین، بنیادی خواهد شد.
در گزارشThe Guardian گفته شده است :”ویدئو آنلاین خیلی سریع ابزار کلیدی برای اطلاعات و سرگرمی مردم خواهد شد. کسب و کار های کوچک که با شکست مواجه میشوند شامل آنهایی هستند که در بازاریابی اینترنتی خطر میکنند. ویدئو، آینده بازایابی محتوا است.”

تصاویر زیبا استفاده کنید

همانطور که در بالا اشاره شد که ویدئو ممکن است در بازاریابی محتوا واقعی باشد اما هر محتوای تصویری-تصاویر زیبا- میتوانند به موفقیت مطالب شما اضافه شود. به اشتراک گذاشتن تصاویر در شبکه های اجتماعی مثل Pinterest, Facebook, Google+, Twitter نسبتا راحت است و این تصاویر به اضافه شدن کلیلک ها کمک میکند.
مثال خوب از تصاویر، در محیط تجارت الکترونیک است. سری به مجله در وب سایت Mr. Porter برنید. مجله در وب سایت Mr. Porter از تصاویر برای افزایش بازاریابی محتوایش استفاده کرده است.

محتوای خود را تبلیغ کنید

وبلاگ شما هرچقدر هم هیجان انگیز باشد، تنها جایی نیست که تبلیغ میکنید. شما باید محتوا و محصولتان را منتشر کنید و ترویج دهید.
شما به عنوان برنامه ریز محتوای پست های بازاریابیتان، باید درمورد چگونگی توزیع پست هایتان فکر کنید. شاید مهمتر از آن ترویج و تبلیغ پست هایتان باشد.
لینکی از مطالب را در شبکه های اجتماعی در نظر داشته باشید ، ازجمله در ایمیل بازاریابی شرکت ها، و بخش های مختلف سایتتان را با مطالب مرتبط بهم مرتبط کنید.

آنالیز محتوا و سازماندهی

اولین قدم در این لیست هدف برای چیزی بود. ایده، داشتن هدفی بود که کمکی به محتوای بازایابی کسب و کار شما باشد.
البته، شما موفق خواهید شد مگر اینکه اندازه گیری کنید، سازماندهی داشته باشید و محتوای بازاریابیتان را تجزیه تحلیل کنید. در اینجا چند منابع به شما کمک میکند تا بهترین راه را برای بازاریابی محتوای خودتان را داشته باشید.

اشتراک این مطلب با دوستان: