ارسال بهتر پیامک های تبلیغاتی

ارسال بهتر پیامک های تبلیغاتی

5 نکته مهم برای شروع بازاریابی با پیام کوتاه موبایلی

ارتباط با مشتریان زمانی که آنها در راه هستند، از اهمیت ویژه ای برخوردار است و پیام های بازاریابی (SMS یا سرویس پیام های کوتاه) میتواند یک روش بسیار موثر باشد. اما با افزایش تلفن های همراه، تضمینی برای بازاریابی موفق وجود ندارد.اگر صدایتان به مشتری نرسد و نتوانید به آنها انگیزه بدهید، تلاشتان بی فایده است.

در اینجا  5 نکته را برای نوشتن پیام های بازاریابی که نتیجه اثر بخش داشته باشند را مطرح میکنیم.   

۵ نکته مهم برای نوشتن پیامک های بازاریابی

متن کوتاه و متمرکز بر نکته اصلی باشد

متن پیام شما باید مختصر و دقیقا متمرکز بر نکته اصلی باشد. جایی برای اشتباه کردن در این نوع بازاریابی نیست. مخاطبینتان را بشناسید و مستقیم صحبت کنید. از جزییات نامربوط بپرهیزید و به راحتی مزیت ها و سود پیشنهاد خود را توضیح دهید.

از کلمات غیر ادبی، عامیانه و مختصر اجتناب کنید

اگر متنتان شبیه spam به نظر برسد مشتریان بدون خواندن، آن را سریع پاک میکنند. خیلی مهم است که از هر چیزی که به نظر تبلیغاتی میرسد اجتناب کنید. استفاده از کلمات عامیانه و مختصر همچون “شگفت انگیز ” ، نشان میدهد که شما یک برند بی ارزش هستید و میتواند به شرکت شما ضرر برساند.

چیزها ی با ارزش آنی را پیشنهاد کنید

هیچکسی نمیخواهد از یک شرکت پیام هایی دریافت کند، مگر اینکه آن پیام چیزی با ارزش فوری را اعلام کند.از آنجایی که پیام ها به طور متوسط آنی هستند، شما باید زمان واقعی را در نظر بگیرید.اگر اطلاعاتی درباره فروش یا محصول جدید ارائه میدهید، آن پیام باید مزایای آنها را هم نیز توصیف کند.

خودتان را بشناسید

آیا اغلب پیامی را که دریافت میکنید، میتوانید شرکت یا نام تجاری را تشخیص دهید؟ شما اغلب شماره هایی را که میبینید را نمیشناسید و پیامی نامعلوم است که میتواند برای هر شرکتی باشد. چطور به راحتی آن پیام های ناشناس را پاک میکنید؟ لازم است که هویت کسب و کار و نام تجاریتان را به طور واضح مشخص کنید .

به مصرف کنندگان احساس خاص بودن بدهید

صندوق پیام های مشتریان را با اخبار و پیشنهاداتتان برهم ریخته نکنید. آنها میتوانند به راحتی از وب سایتتان و جاهای دیگر آنها را دریافت کنند.در عوض متن های شما میتواند به دریافت کننده متن احساس خاص و منحصر به فرد بودن دهد . در غیر این صورت ، به احتمال زیاد آنها دریافت هرگونه پیام از جانب شما را رد میکنند.

نمونه هایی از متن های بازاریابی

در اینجا چند نمونه متن را برای کمک به شما برای جلوگیری از اشتباهات و نوشتن پیام بازاریابی موثر مطرح میکنیم.
مثال نادرست۱: قیمت های شگفت انگیز در www.abcbags.com almost 2G2BT .این قیمت ها را از دست ندهید.
مثال نادرست۲: هی! آیا این حراج را دیده اید؟ www.abcbags.com. قبل از اینکه دیر شود کیفتان را بردارید.
در هر دومتن از کلمات عامیانه و مختصر استفاده کرده اند که به شرکت شما زیان میرساند.
حالا به این مثال های خوب نگاهی بیندازید.
مثال درست۱: ۵۰% حراج کیف های چرمی در www.abcbags.comبرای فقط ۴۸ ساعت آینده. از کد کپن HALFOFFTEXT برای پرداخت استفاده کنید.
مثال درست۲: ۵۰% کیف های چرمی تا۳/۳۱/۱۲ .این پیام را به مدیر فروشگاه نشان دهید و تخفیف بگیرید. در سایت www.abcbags.com/locations. فروشگاه را پیدا کنید.


توجه داشته باشید که هر یک از مثال ها پیشنهادی کوتاه است. هر متن از یک حس ارزشمند بودن، به موقع بودن و منحصر بودن را برخوردار است. پیام به مردم حسی از نیاز و ضرورت میدهد که از یک متن انتظار دارند. به یاد داشته باشید که پیدا کردن پیام های مناسب برای مخاطبانتان نیاز به وقت و تجربه دارد.اما نکته ها و نمونه های فوق برای رسیدن به هدفتان و ایجاد فروش به شما کمک میکنند.

اشتراک این مطلب با دوستان: