روش های اشتباه در ایمیل مارکتینگ

روش های اشتباه در ایمیل مارکتینگ

با 7 اشتباه رایج در ارسال ایمیل های انبوه تبلیغاتی آشنا شوید.

افزایش محبوبیت رسانه های الکترونیکی ممکن است شما را با این فکر وا دارد که بازاریابی پست های الکترونیکی یا همان ایمیل از میان رفته باشند اما آمارهای اخیر نشان میدهند که هنوز سازنده تر هستند و دستیابی به (ROIبازگشت سرمایه گذاری) بیشتر از رسانه های اجتماعی و دیگر تکنیک های بازاریابی است.
برای راه انداری هر کسب و کاری در یک یا چندین راه ، تلاش بر این بوده است که درست ترین تکنینک را برای ایجاد کمپین های تاثیرگذار پیدا کنند. در حالی که راه های بسیار زیادی در بازاریابی دیجیتال وجود دارند که میتوانند نتیجه بخش باشند و راه هایی بسیار زیادی نیز هستند که میتوانند منجر به خطا شوند. شما ممکن است که صد ها ایمیل ارسال کرده باشید و پاسخی دریافت نکرده باشید و اینجا شما مجبور هستید دوباره درباره استراتژی که استفاده کرده اید، فکر کنید.

چیزی که ممکن است شما متوجه آن نشوید خطاهایی است که شاید در جزییات وجود داشته باشند و شما آنها را نادیده بگیرید. اینجا ۷ روش درمورد بازاریابی پست های الکترونیکی از آنچه که شما میتوانید به درستی انجام دهید و اشتباهاتی که احتمال انجام دادن آنها وجود دارد را توضیح میدهیم.

۷ اشتباه رایج در ارسال ایمیل مارکتینگ

مخاطبان خود را بشناسید

امروزه با پیشرفت اعتبار موتور های جستجوگر، جستجو کردن آدرس ایمیل ها و جایگزین کردن آنها در بخش گیرنده ایمیل برایمان آسان شده است. باید اعتراف کنم که این روش را در اولین سال های کاری ام برای راه اندازی یک شرکت کوچک انجام دادم. ایمیل هایی از مشتریان بالقوه یا افرادی که شاید تمایل به شناخت محصول داشتند را جستجو میکردم. اما از هر ۲۰۰ پیامی که ارسال میکردم فقط یک نفر پاسخ میداد و بقیه برگشت میخورد.
این یک حرکت نا مناسب و واقعا اتلاف وقت و سرمایه بود. امروزه این روش به صورت مضاعفی میتواند بی استفاده باشد و FCC’s CAN-SPAM Act را نقض کند. ایمیل هایی مانند آنهایی که مستقیما به پوشه SPAM ارسال می شوند و یا توسط خواننده ها نادیده گرفته می شوند.
پس چه باید کرد؟ Dylan Patterson ، یکی از دوستانم که همچنین یک مدیر بازاریابی برای یک کسب و کار خرده فروشی آنلاین است به من می گفت، در ابتدا شما افرادی را هدف میخواهید قرار دهید که به آنچه شما عرضه میدهید علاقه مند شوند. او پیشنهاد به ارسال خبرنامه و ایمیل به افرادی کرد که حداقل یک محصول را خریداری کرده باشند.
برای شروع کسب و کار به دنبال گسترش مخاطبان خود و دیده شدن در وب سایت، باید به مردم این اجازه را بدهید که بدانند چطور میتوانند از محصولات و سرویس هایی که شما ارائه میدهید استفاده کنند. همچنین کمک میکند به یادآوری مشترکینتان تا شما را به لیست اعضای خود و فرستندگان مورد اعتمادشان اضافه کنند. مطمئن باشید خدمات پست الکترونیکی شما دارای یک رابطه خوب با ارائه دهندگان خدمات اینترنتی (ISP) دارد، به طوریکه ایمیل شما مستقیما به پوشه SPAM ارسال نخواهد شد.

انتخاب عنوان ساده و مناسب

بعد از شناخت افرادی که میخواهید پیشنهادتتان را برایشان ارسال کنید، موضوع ایمیل ((subject را مورد سلیقه آنها قرار دهید. در اینصورت علاقه مند میشوند تا ایمیل راباز کنند. تحقیقات نشان میدهند اگر متن راجع به خوانندگان باشد، آنها پاسخ بیشتری میدهند. درحالی که شخصی کردن ایمیل ها با استفاده از نام های فردی مشترکین کاری بسیار دشوار است، نه تنها در بیان کردن عنوان، بلکه در بیان محتوا نیز میتواند با توجه به مخاطبانتان کمک فوق العاده ای برای کمپین شما باشد.
اما مناسب ترین روش چیست؟ شما میتوانید برای رساندن مفهوم از یک دسته کلمات پر رزق و برق و علمی استفاده کنید اما بیشتر اوقات خوانندگان به خود زحمت خواندن ایمیل های طولانی با کلماتی که مفهومشان برایشان سخت باشد را نمیدهند .نکته: از کلماتی استفاده کنید که ساده و گویا باشند.
نگاهی بنداریم به ایمیل های انتخاباتی اوباما. تیم مسئول انتخابات راه های زیادی را امتحان کرد. آنها به این نتیجه رسیدند بهترین روش ایمیلی است که با لحنی ساده و نه چندان جدی نوشته میشود. آنها اینگونه توانستند میلیون ها نفر را بدست آورند.

زمان ارسال ایمیل

مردم فکر میکنند که هر زمانی که ایمیل ها را ارسال کنند مهم نیست، بالاخره آنها دیده و خوانده خواهند شد. آیا درست است؟ بله ، اما اگر یک ایمیل شخصی باشد. اما از دیدگاه بازاریابی زمان عامل مهمی است . برای اینکه مردم چیزی که شما گفته اید را بخوانند، یکی از راه های افزایش بازدید و فروش، ارسال ایمیل ها در زمان مناسب است. به عنوان مثال، بازارهای گل چند هفته قبل از تعطیلاتی مثل روز پدر یا ولتنتاین ایمیل هایی از محصولات خود را ارسال میکنند. حتی برخی برای تبریک تولد یک دوست که چند روز بعد است صبحی چهارشنبه ایمیلی ارسال میکنند و این احتمال را میدهند که در صدر باشد.
بانک ایمیل هایی از اطلاعات خبری یا وام های موجودی که میخواهد ارائه دهد را قبل از شروع سال تحصیل برای کسانی که نیاز دارند، آنها را تهیه و ارسال می کند.
زمان حراج های مراکز خرید دقیقا بعد از حقوق گرفتن افراد است. قبل از آن یک هفته قبل اطلاع رسانی میکنند.
تاکتیکهای مانند اینها واقعا ایده آل هستند . زمانی که دقیقا بدانید مخاطبانتان در آن زمان چه چیزی احتیاج دارند . اما نیاز نیست برای تعطیلات بعدی منتظر بمانید و ایمیل هایتان را ارسال کنید.ارسال ایمیل ها را در یک وقت مناسبی از روز یا بعداز ظهر زمانبندی کنید ، زمانی که میدانید مخاطبینتان ایمیل ها را میبینند. بازهم شناخت افرادی که هدف شما هستند کلیدی است در تعیین زمانی که موثرترین است.

به فکر افرایش لیست بازاریابی ایمیل هایتان باشید

شرکت Start-ups طبیعتا میخواهد لیست مشترکینشان را به منظور توسعه کسب و کارشان گسترش دهد. گزینه “Subscribe here” همانطور که قبلا توضیح دادیم یک ابزار خوب ، موثر و قابل استفاده است البته اگر تقریبا در تمامی صفحات دیده شود. برای نشان دادن آن استفاده از یک icon میتواند کار را راحتتر کند و چیدمان صفحات وب شما را تمیزتر نشان دهد. یک تکنیک خوب دیگر به کار گیری از popover است. popup به عنوان spam در نظر گرفته میشود و میتواند توسط برخی برنامه ها، وب سایت ها، تبلیغات و استفاده از آنچه که popover نامیده میشود، مسدود شوند. Popovers اساسا pops هستند ، که در همان صفحه، pop پنجره جدیدی نیز باز میشود. وب سایت های مانند Funnyordie.com و چندین وبلاگ دیگر گزارش افزایش حدود ۸۰٪ در مشترکان خود را پس از استفاده از popovers میدهند. Popovers قابل تنظیم هستند و میتوانند نصب شوند و تعدادی از بازدید ها را نشان دهند.
پس از جذب مشترکین، گام بعدی نگه داشتن مشرکین است. اگرچه شاید شما بخواهید از گزینه“unsubscribe” یا لغو برای ایمیل ها یا وب سایتان استفاده کنید که بعنوان spam شناخته نشوید. همچنین مجبورهستید دلایلی را مطرح کنید که روی “unsubscribe” کلیک نکنند. یکی از جزییاتی که برخی از وب سایت های بازاریابی بعد از اینکه مشترکین آنها را “subscribe” میکنند، به دست فراموشی میسپارند، استفاده از کلماتی مثل “متشکرم” و” خوش آمدید” برای کاربران است . این نوشته متفکرانه به مخاطبینتان این پیام را میرساند که شما قدم های بیشتری بر میدارید و در آینده به آنها کمک بیشتری میکنید.

مدیریت شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی مثل Facebook و Twitter بعد ازاینکه برند تجاری خود را آنجا ثبت کردید میتوانند کسب و کار شما را با استفاده از نام بازاریابیشان افزایش بدهند. وب سایت Copyblogger مراحلی در مورد نحوه ورود به شبکه های Twitter و همچنین استفاده از Facebook را میدهد. ایمیل شرکتتان را در شبکه های اجتماعی مختلف اضافه کنید. این یک راه موثر برای ایجاد ارتباط راحتتر با مخاطبینتان است. درحالی که مردم فکر میکنند مهمترین چیز در شبکه اجتماعی مثل Facebook یا Twitter تعداد افرادی هستند آنها را دنبال میکنند به اصطلاح عامیانه followers هستند، اما سخت در اشتباهند. شاید تعداد این افراد افزایش پیدا کنند و بطور بالقوه ای گسترش پیدا کنند اما این امر میتواند بی فایده باشد اگراطلاعات از نظر آنها جالب به نظر نرسد. بی دلیل کسی را اضافه نکنید( آنها را follow نکنید.) . مورد اعتماد بودن، ایده آل ترین چیز برای یک منبع خوب بودن است و باعث میشود که مردم بیشتری آن را به اشتراک بگذارند و پست های شما را پخش کنند. در نهایت منجر به حضور افراد ((followersبیشتری میشود.

ارسال تست و آزمایش ایمیل

چگونه شما میدانید که فرمول یا استراتژیتان درست عمل میکند؟درسته است با آزمایش کردن آن. در حالی که تعداد بیشماری استراتژی در مورد بازاریابی موفق وجود دارد، آنها از دیگر کسب و کارها متفاوت هستند. ممکن است که یک استراتژی برای کسب و کار شما کار آمد نباشد یا برعکس. بخاطر همین است که آزمایش کردن آن مهم است. اگر عمل نکند هیچ آسیبی به تغییرات و گسترش استراتژی شما وارد نمیکند. چالش شروع هر کسب و کاری کشف استفاده از ایده آل ترین تکنیک هاست.
شرکتی که من قبلا کار می کردم و ایمیل ها را به صورت تصادفی ارسال میکردم، روششان را تغییر دادند و بهترین راه را نه تنها برای کسب و کار خود بلکه برای مشتریانشان پیدا کردند.

چه کسی مهم تر است

احتمال اینکه اکثر بازاریابان و صاحبان کسب و کار دچار اشتباه شوند بسیار زیاد است. برخی فکر میکنند که شرکت از اهمیت بیشتری برخوردار است و اساسا روش هایشان بر چیزی است که شرکت قرار داده است که معمولا جواب نمیدهد. در حالت ایده آل ۲ روش ارتباطی برای کسب و کار های کلی وجود دارد. در بازاریابی یا پست الکترونیک و بازاریابی آنلاین، به طور خاص، موثر ترین روش برای افرادی است که تمایل به نیاز های مخاطبین دارند. اگر بدانید که مخاطبینتان چه چیزی میخواهند و چه زمانی آن را میخواهند ، شانس گرفتن کلیلک (clicks) به نفغ شماست.


اشتراک این مطلب با دوستان: