راهنمای شروع تبلیغات اینترنتی بهمراه معرفی محصولات و منابع رایگان

تبلیغات اینترنتی

اگر تازه با اینترنت شروع به کار کرده اید و یا فقط دنبال اضافه کردن جریانهای درآمدی جدید به کار تجاری خود هستید ممکن است به فکر پذیرش تبلیغ از محصول دیگر شرکتها روی وب سایت خود باشید.

اگر تازه با اینترنت شروع به کار کرده اید و یا فقط دنبال اضافه کردن جریانهای درآمدی جدید به کار تجاری خود هستید ممکن است به فکر پذیرش تبلیغ از محصول دیگر شرکتها روی وب سایت خود باشید.

حاشیه سود خود را با استفاده از این نکات برای جذب تبلیغات بالا ببرید

اگر تازه با اینترنت شروع به کار کرده اید و یا فقط دنبال اضافه کردن جریانهای درآمدی جدید به کار تجاری خود هستید ممکن است به فکر پذیرش تبلیغ از محصول دیگر شرکتها روی وب سایت خود باشید.

چه کسی از اینکه کمی پول اضافه در بیاورد و تلاشی هم نکند، بدش می آید؟
فقط چند تبلیغ روی سایت خود می گذارید و منتظر واریز شدن پول می شوید، درسته؟

 

ولی این مسئله عملا اینجوری نیست!!

برای اینکه سایت خود را برای شرکتهای جویای محل تبلیغ، جذاب تر کنید بایستی جای ویژه با بازار بزرگ ، ترافیک بالا و مکان خوب پیشنهادی برای نصب تبلیغ در وبسایت خود داشته باشید. هرچند، اگر شما همه ی این امکانات را هنوز ندارید، راه هایی هست تا با گرفتن تبلیغ روی سایتتان درآمدزایی کنید. راحت ترین  و اغلب موفق ترین راه ها را در ادامه این مقاله بخوانید:

 

چهار روش خوب برای نمایش تبلیغات در سایت
Four Easy Ways to Get Advertisers

 • Affiliate Program

  تبلیغ محصولات واسطه ای بر روی سایت

 • Google AdSence

  استفاده از برنامه تبلیغاتی گوگل ادسنس

 • Direct Ask for Advertise

  ارتباط مستقیم با شرکت ها برای تبلیغات

 • Site Programs

  عضویت در برنامه های مخصوص تبلیغات در سایت

1- تبلیغ محصولات واسطه ای بر روی سایت

پیوستن به برنامه تبلیغ محصولات وابسته به شرکت دیگر یکی از آسانترین راهها برای شروع تبلیغات اینترنتی است. البته هرچند لینکهای واسطه از دیدگاه فنی تبلیغ به حساب نمی آیند، ولی به شما اجازه می دهند تا با تبلیغ محصول شخص دیگر پول در بیاورید. به عنوان یک واسطه، می توانید کمیسیونی به ازای هر نفری که از طریق شما خرید می کند، دریافت کنید. برای افزایش میزان فروش، می توانید یک بنر روی وب سایت خود قرار دهید که به سایت وابسته وصل می شود یا خبرنامه ای را آماده کنید که تبلیغ محصول آنها را داشته باشد.

برنامه های وابسته مخنلف گزینه های پرداختی مختلف را پیشنهاد می کنند.  برخی 10 درصد کمسیون به ازای فروش هر محصول، درحالیکه بقیه تا 50 درصد کمسیون را پیشنهاد می کنند. شما بایستی به دنبال به صرفه ترین قرارداد برای خودتان و همچنین محصولی که با محتوای سایت شما سازگاری داشته باشد، باشید. برای پیدا کردن برنامه های واسطه ای مناسب، دایرکتوری های زیر  را ملاحظه کنید:

•    Associate Programs
•    Affiliates Directory
•    Refer-It

برخی از تبلیغ کننده های اینترنتی حرفه ای تمامی درآمدشان از ثبت نام برای چندین برنامه واسطه ای است. اونها حتی محصولی برای خودشان ندارند! البته باید گفت، که این یک ترفند برای مبتدیان نیست، پس کمی زمان بگذارید و قبل از تعهد به این گزینه  برنامه های مختلف را بررسی کنید.

2- از سرویس تبلیغات هدفمند گوگل adSense استفاده کنید

برنامه گوگل ادسنس به شما اجازه می دهد که با تبلیغ بر روی وبسایت خود، با قرار دادن تبلیغات متنی آمده شده توسط گوگل روی صفحات خود، درآمد زایی کنید.

این تبلیغات در کادرهای مستطیلی از کنار صفحه یا پایین با جابه جایی صفحه تکان می خورند و بالای آنها " Ads by google" نوشته شده است. این تبلیغات توسط مشاغلی که از سرویس پرداخت به ازای هر کلیک گوگل استفاده می کنند به نام AdWords، پرداخت می شوند.

این تبلیغات مطابق محتوای سایت شما می باشند، اگر سایت شما برای فروش کتابی است که نحوه تشخیص  کارت بیسبال معتبر را بیان می کند، بطور مثال، تبلیغاتی که در صفحه شما دیده می شود می تواند راجع به فروشنده های کارت بیسبال باشد.

به عنوان یک ناشر گوگل adSense ، شما هر بار که یک ملاقات کننده روی یکی از AdWords ها کلیک می کند، پولی دریافت می کنید. اگر رفت و آمد هدفمند زیاد در سایت داشته باشید-و اگر ملاقات کننده های سایت شما به محصولات تبلیغ شده علاقه داشته باشند-می تواند به عنوان یک منبع درآمدی جدید برای شما باشد.

بهترین نکته این است که ، گوگل adSense مجانی است. خیلی هم راحته. گوگل همه کار را می کد تا تبلیغات متناسب سایت شما پیدا کند – شما فقط پولش را دریافت می کنید.

فقط یک هشدار: گوگل adSense برای هر سایتی کار نمی کند، پس اگر سرویس آنها را به صفحه خود اضافه می کنید، حتما امتحان کنید. چراکه نمی خواهید اعتبار خودتون را در بازار هدف خود از دست بدهید.

3- به طور مستقیم با شرکتها صحبت کنید که در صورت امکان برای آنها تبلیغ کنید

اگر سایت شما در حال حاضر رفت و آمد زیادی دارد، سعی کنید دنبال سایتهایی باشید که محصولات مکمل ارائه می دهند و جاویژه بازار مشابهی با شما دارند.

به طور مثال، اگر فروشگاه لباس عروسی دارید، می توانید به سراغ یک گل فروشی محلی بروید و ببینید که آیا تمایل دارند دسته گل عروسیشان را در سایت شما تبلیغ کنند.

یک تبلیغ بر روی سایت شما به عنوان یک توصیه نامه ی ضمنی از محصول آنها می باشد که می تواند تعداد زیادی از عروسها را به سایت آنها بفرستد. و هرچه تبلیغ شما موفق تر باشد، می توانید هزینه ی بیشتری از آنها بگیرید.
حتما سعی کنید که با همکارهای تبلیغ کننده ی اینترنتی برخورد حرفه ای داشته باشید. به تلفنشان زنگ بزنید تا اینکه فقط ایمیل بزنید تا ارتباطات شما شخصی تر و حرفه ای تر شود.

آماده باشید که اطلاعاتی راجع به کار خود و رفت و آمد در سایتتان را در اختیارشان بگذارید. هرچقدر اطلاعات بیشتری در اختیار آنها بگذارید، احتمال اینکه آنها تمایل به پذیرش پیشنهاد شما داشته باشند، بیشتر می شود.

ورای همه اینها، مطمئن شوید که شهرت معتبری دارند.  اگر با شرکتی که زیر سوال است همکاری کنید، فعالیتهای آنها اثر بدی روی کار شما خواهد داشت.

4- در یک برنامه تبلیغ مخصوص سایت و بلاگ عضو شوید

اگر بلاگی دارید، سعی کنید با عضویت تبلیغات مخصوص بلاگ روی سایت خود قرار دهید. اصول کار این است که تبلیغاتی را استفاده کنید که برای مشتریان هدف شما ارزشمند است.

در اینجا راههایی هست که بتوانید تبلیغاتی را برای بلاگ خود جذب کنید:

 • در برنامه هایی که تبلیغ موضوع-محور هستند مانند گوگل AdSense عضو شوید، که به طور خودکار تبلیغاتی را برای سایت شما می گیرند که می توانید چند دقیقه بعد از پذیرش عضویت در سایت فراردهید. Crisp Ads نیز برنامه ای مشابه است، اما فقط برای بلاگ ها می باشد.
 • همراهان تبلیغ آمازون ، تبلیغات خاصی که خود به شخصه استفاده می کنید و یا علاقمند به تبلیغ برای آنها هستید را روی سایت خود قرار دهید. در این صورت، مشتریان به پیشنهادات شما پاسخ می دهند.
 • برای تبلیغ کننده هایی که به بلاگ شما علاقمند هستند، لینکی را فراهم کنید تا بتوانند برای امتیازدهی و مایحتاج آن به شما دسترسی داشته باشند. این لینک می تواند یک پیغام ساده " اینجا را کلیک کنید تا بفهمید چطوری در این سایت تبلیغ کنید!" باشد. به این شکل، هرکس که سایت شما را می بیند می تواند به راحتی در مورد فرصتهای تبلیغاتی با شما صحبت کند.
 • در یک برنامه رابط بین ناشر-تبلیغ کننده مانند BlogAds یا AdBrite عضو شوید و در دایرکتوری ناشر های آنها ردیف شوید. یک نکته مهم: با این گونه تبلیغات، تبلیغ کننده از بین هزاران بلاگ ردیف شده می گذرد تا آدمهای مناسب را برای تبلیغ محصولاتشان پیدا کند. پس تا زمانیکه شما حداقل روزانه هزاران نفر بازدید کننده نداشته باشید، ممکن است چندان علاقه ای به کار با شما نداشته باشند.

درآمدزایی از طریق سایتتان تنها قرار دادن چند تبلیغ و گرفتن پول نیست به تحقیقات زیاد و امتحانهای زیادی بر روی سایتی که فعال است می باشد تا بتوان فقط بهترین ترفندهای تبلغات اینترنتی را درآمد زا کرد.
حتی در آن صورت، بیننده های با حضور تبلیغات مخالفت  می کنند. اگر شما مردم را با گذاشتن تبلیغات روی سایتتان معطل می کنید، می تواند به از دست دادن مشتریان بیشتر و درآمد بیانجامد تا در آمد بیشتر. برای اطمینان از اینکه این اتفاق نمی افتد، تمامی جهت های هر کمپین تبلیغاتی جدید خود را مورد بررسی قرار دهید.

زمانیکه ترفندهای تبلیغاتی اینترنتی خود را به بهترین نحو برای سایت شما پاسخگو هست، پیدا کردید، می توانید محصولات دیگر را نیز تبلیغ کنید و سپس محصولی دیگر. به زودی، تمامی آن جریانهای درآمدی اضافه شده با هم ادغام شده و سود شما را به شکل چشمگیری افزایش می دهد.

 
دریافت جدیدترین مقالات مفید و محصولات در قالب ایمیل های هفتگی در صندوق پستی شما با پیشنهاد ها و تخفیف ویژه مشترکین