چطور بروشور بازاریابی خود را بسازید؟

چطور بروشور بازاریابی خود را بسازید؟

5 گام برای طراحی و انتشار یک بروشور تاثیرگذار در بازاریابی شما

بروشور ها  راهی هوشمندانه برا ی توصیف  کسب و کار شما هستند. Rachel Miller در مورد این که چطور بروشورو های تاثیر گذار  برای خودتان طراحی کنید توضیحاتی میدهد.

بروشورها و آگهی ها راهی  بسیار مقرون به صرفه برای معرفی کسب و کارشما به دیگران هستند و آنها میتوانند نتایجی مستحکم ارائه دهند .آنها برای شروع ایده آل هستند و میتوانند یک راه بسیار خوب برای برقراری ارتباط، بخصوص برای هر کسب و کاری با مشتریان محلی ارائه  دهند.

۵ راه برای طراحی یک بروشور تاثیرگذار برای بازاریابی شما

یک نسخه بازاریابی تاثیرگذار بنویسید

قوانین مربوط به نوشتن نسخه خوب در بحث فروش چه برای طراحی و ساخت یک آگهی و چه برای ایمیل یا بروشور یکسان میباشد.
• برای رویکردتان برنامه داشته باشید: هدف فروشتان چه کسی است؟ چه زبانی تاثیرگذار است ؟در جستجوی چه نتیجه ایی هستید؟
• نوشته هایتان را به قسمت هایی با اندازه های مناسب تقسیم کنید که برای خواندن راحت تراست. از نوشتن آن، آسان تر می باشد.
• نه تنها بر ویژگی ها بلکه بر منافع نیز توجه داشته باشید. چطور محصول و خدمات شما زندگی کسی دیگر را بهبود میبخشد؟ نیاز های مشتریانتان را مورد توجه قرار دهید.
• چه چیز شما را از دیگران متمایز میکند؟ میتواند قیمت، تخصص، سرعت عمل یا خدمات با کیفیت بالا باشد.
• از میزان رضایتمندی مشتریانتان در کسب و کار استفاده کنید. میتوانید به برخی از مشتریان نیز اشاره کنید.
• با استفاده از کلماتی مثل “شما” به طور مستقیم از مشتریانتان در خواست کنید.
• تمامی جزییات تماس مانند: تلفن، فکس، ایمیل، وب سایت، آدرس حایز اهمیت می باشند.
• سعی کنید سوال بپرسید. ” آیا باغ شما نیاز به یک ماشین اصلاح دارد؟” یا ” آیا برای یک MOT هزینه زیادی پرداخت کرده اید؟”
• با پیشنهاد به برگشت پول یا تشویق کردن مشتریان برای مدتی امتحان کردن محصول، به مشتریان جدید قوت قلب و اطمینان خاطر دهید.
• با استفاده نکردن از کلیشه ها و توضیحاتی اضافه مربوط به کارتان آن را تازه نگه دارید.

پیشنهادات ویژه و رایگان بدهید

هر قسمتی از ابزارهای بازاریابی باید یک فراخوان تشویق مشتریان بالقوه برای رفتن به مراحل بعدی نیز داشته باشد. بالا بردن سطح آگاهی خوب است، اما به نوبه خود آگاهی از کسب و کار جدید نیز حیاتی است.
یک بروشور راه بسیار خوبی برای تبلیغات و فروش است. هرچیزی که مردم را تشویق کند تا گوشی تلفن را بردارند با شما تماس بگیرند یا از وب سایت و محل شما بازدید کنند. بسته به ماهیت کسب و کار شما، یک تخفیف، یک هدیه رایگان یا یک پیشنهاد ویژه به آنها بدهید. لازم است که برای پیشنهادهایتان زمان محدودی را اعلام کنید و مطمئن باشید نیاز نیست بروشورهای بیشتری بعد از آن تاریخ چاپ کنید. اگرچه میتوان تغییرات جزیی را به راحتی در ترکیب بندی بروشور ایجاد کرد اما میتوانید آنها را در نسخه بعدی در آینده ارائه دهید.

ترکیب بندی ساده و زیبا بسازید

اولین قدم این است که مطمئن شوید یک بسته نرم افزاری دارید که به شما این اجازه را میدهد که طراحی با کلمات و تصاویر داشته باشید. خیلی از بسته های نرم افزاری این فرصت را به شما میدهند که ترکیب بندی را خودتان بسازید مثل: Word, PowerPoint, Photoshop and Publisher. . دیگر نمونه های نرم افزار های طراحی Quark Xpress, Corel Draw and InDesign هستند.
اگر شما نگران شروع طراحی از ابتدا هستید، دو گزینه اصلی وجود دارد: شما میتوانید از یک طراح برای شروع ساخت قالب کارتان سوال کنید و یا از اینترنت قالب های آماده آنلاین بگیرید.
کلید طراحی خوب سادگی و یکپارچگی است. با فونتی که میخواهید استفاده کنید شروع کنید. چیزهای تجملی میتوانند سخت خوانده شوند. پس فونتی ساده انتخاب کنید. تعادل بین همه عناصر شما از اهمیت ویژه ای برخوردار است. متن باید راحت خوانده شود. شما باید از رنگ ها و تصاویر گرافیکی که در ادبیات شرکتتان، نامه ها و مکانتان دارید، استفاده کنید. جزییات راه های ارتباطی باید در معرض دید باشد.

باکیفیت چاپ کنید

قیمت های دستگاه های چاپ بسته به ارزش آنها متفاوت است. شما لازم است یک دستگاهی را انتخاب کنید که بتوانید با آن کار کنید. ورودیشان بتواند نتیجه نهایی خوبی به شما ارائه دهد.
چاپگر ها میتوانند بر روی هر نوع کاغذی با هر اندازه ، رنگ و فونتی چاپ کنند. در ابتدا با یک پرینتر شروع کنید. مطمئن شوید که با نرم افزار هایی که استفاده میکنیدچطوراز تصاویر و آثار هنری خروجی میگیرد. خیلی خوب است که به دنبال دستگاه های چاپی باشید که بتوانند سازگار با محیط زیست باشند و از کاغذ های بازیافت بتوان برای آنها استفاده کرد. همچنین فراموش نکنید که بروشور شما میتواند برایتان کسب و کار به ارمغان آورد. خیلی از پرینتر ها دارای یک سرویس طراحی خودکار نیز میباشند . بنابراین اگر جایی به مشکل برخورد کردید ، میتوانید از آنها کمک بگیرید.
از سوی دیگر شما میتوانید بروشور های خود را چاپ کنید. این به معنای خرید یک دستگاه پرینتر جدید است. البته اگر قصد این را دارید که بسیاری از ابزارهای بازاریابی را خودتان تولید کنید، این کار با ارزشی است. در هنگام خرید یک پرینتر مطمئن شوید که چیزی که میگیرید بیش از قابلیت نیاز شما نباشد که به راحتی نتوانید از آن استفاده کنید.

ویرایش و نهایی کنید

همیشه وقتی را برای چک کردن یا بررسی کردن بگذارید. بروشورتان را به همکلاسی و دوستانتان نشان دهید تا مطمئن شوید که قابل خواندن و تاثیر گذار است. در همان زمان، غلط های املایی، دستور زبان ضعیف و تناقصات را بررسی کنید . مجددا جزییات ارتباطی و املا هر نام را بررسی کنید. برای استفاده از نقل قول ها و تصاویر اجازه استفاده از آنها را داشته باشید.

اشتراک این مطلب با دوستان: