چطور مشوق کارمندانتان باشید

چطور مشوق کارمندانتان باشید

با انجام این 8 راهکار ساده، کارمندان خود را تشویق کنید

به عنوان یک صاحب تجارت کوچک، کارکنان شما می توانند یکی از بزرگترین منابع شما باشند. چیزهای بسیار زیادی برای کمک به آنها وجود دارند . شما می توانید استرس کارکنانتان را مدیریت کنید و از میزان رضایت آنها آگاهی کسب کنید. در اینجا راه هایی را  برای ایجاد انگیزه و هیجان برای کارمندانتان مطرح میکنیم.

۸ روش برای تشویق کارکنان شرکت و اعضای تیم شما

ارتباط باز داشته باشید

شاید راهی سریعتر از مخفی کردن اطلاعات مهم یا برقراری ارتباط به روشی گمراه کننده برای از دست دادن وفاداری کارمندانتان وجود نداشته باشد.البته نیاز نیست همه جزییات کاریتان را بازگو کنید اما چیزهای مهمی وجود دارند که دانستن آنها میتواند در کار کارمندانتان موثر واقع شود. با این اطلاعات با آنها به طور منظم ارتباط داشته باشید.

گوش دهید

همانطور که برقراری ارتباط از اهمیت ویژه ای برخوردار است، برای کارمندان مهم است که بتوانند در مورد مسائل بحث کنند و سوالاتی بپرسند که آنها را به سوی شغلشان هدایت کند . به تیمتان این فرصت را بدهید که در مورد این مسائلی که برای آنها اهمیت دارند، صحبت کنند و بعد وقت بگذارید ، بشنوید و در مورد چیزی که بحث شده است عمل کنید.

مثبت باشید

کارهای روزمره کسب و کارهای کوچک میتوانند استرس زا باشند. اما نگرش ها میتواند تاثیر این چالش ها را کاهش دهند. بهترین قسمت این است که مثبت بودن مسری باشد. در شرکتتان شادتر و خوش بینانه تر باشید. کارمندان نیمه پر لیوان را میبینند.

یادگیری بخشی از فرهنگ

اخیرا یک مطالعه از ۲۸۰۰ کارمند در ۲۷ کشور توسط SAP و Oxford Economics انجام شده است که نشان میدهد ۴۴ در صد کارمندان انتظار برنامه های مکمل آموزشی دارند .این نشان میدهد که فرصت های توسعه مهارت ها برای کارمندان ارزشمند است. نه تنها آنها میتوانند به خوبی شغل فعلیشان را انجام دهند و بلکه برای فرصت های شغلی پیشرفته تر آماده شوند.

به اشتراک گذاری موفقیت ها

محبت کردن و دست نوازش کشیدن در کسب و کار واقعا فوق العادست. به کارمندانتان اجازه دهید پیروزیشان را جشن بگیرید.آنها میتوانند نتیجه سخت کار کردنشان را ببینند و برای ادامه حرکت های مثبت تشویق شوند.

عادلانه برخورد کنید

درست همانند پدر مادری که با چند فرزندانشان عادلانه برخورد میکنند، نیاز است که با هر کدام از کارمندانتان اینگونه رفتار کنید در غیر این صورت احساس رنجش و حسادت افزایش پیدا میکند. همه را به یک چشم نگاه کنید و به یک انداره پاداش دهید یا تنبیه کنید.

شور و شوقتان را نشان دهید

شما بخاطر ذوق و شوقی که داشتید کارتان را شروع کرده اید. اجازه دهید هیجانتان نشان داده شود. بنا براین کارمندانتان میتوانند درک کنند که چقدر شما به کارتان علاقه مندید. وقتی شور و هیجان شما را ببینند به راحتی عاشق کار کردنتان میشوند و واقعا شغلشان را دوست خواهند داشت.
برای پیشرفت تیمی که هرروز با انگیزه و شور و هیجان سرکار بیایند زمان و توجه لازم است . تلفیق برخی ایده ها در کسب و کار میتواند به شما کمک کند که مدیر بهتری باشید و صاحب یک تجارت کوچک موفق شوید.

اشتراک این مطلب با دوستان: