ساخت یک برند

مزایای ساخت یک برند و ارزشمند با بهره بردازی موفق از برند

برند ( علامت تجاری ) یکی از بزرگترین دارایی های شماست. برند فقط  لوگوی شما, پرچم و طراحی یک طرح نیست بلکه تمام تجربه مشتریانتان از کسب وکار شماست. برند شما در وعده ی مشتریانتان, ارزش های کسب و کار شما, شخصیت شما, راهی ست که در آن با مشتریان خود صحبت می کنید. به این روش شما خدمت خود را بسته بندی کرده و پاسخ مشتری خود را می دهید.

با برقراری ارتباط شفاف و صادقانه با مشتریانتان, برند شما اعتماد و سرقفلی را توسعه خواهد داد و این نشان اطمینان است که شما را از رقبا متمایز خواهد کرد و می تواند در حاشیه رقابتی با دوام به شما بدهد. 

مزایای برندسازی

برند شما باید بگوید مشتریانتان دقیقا چه انتظاری از شما  دارند. به وعده هایتان عمل کنید و آنها دوباره و دوباره به سوی شما بازخواهند گشت.  چه مدت است که شما به یک رستوران زنجیره ای آشنا رفته اید تنها به این خاطر که می دانید در منو چه غذاهایی هست, طعم آن شبیه چه خواهد بود و چه اندازه باید پول خرج کنید. این دقیقا در مورد مشتریان شما هم صادق است.

اما مشخصه ی یک برند خوب این است که با تاکید بر تفاوت میان شما و رقبایتان مشتریان جدید جذب خواهد کرد. اگر شما در یک رقابت شدید یا بازار رو به پیشرفت هستید, جایی که متمایز کردن خودتان با توجه به ویژگی های محصول به تنهایی مشکل است, وضعیت بحرانی است.

توانایی یک برند قوی به این است که بتواند یک شرکت یا یک محصول منفرد را ورای دیگران به نحوی اداره کند که آنرا چیزی حقیقتا بخاطر سپردنی سازد. وقتی به جارو برقی ها فکر میکنید شما به Hoover  می اندیشید و زمانی که به MP3 player فکر می کنید بی شک i Pod  به ذهنتان خواهد رسید.

ارزش های برند شما

قبل از اینکه شما ارزش های برندتان را توسعه دهید, مجبور خواهید بود که یاد بگیرید ارزش های بنیادین تجارت شما کدامند, خدمت ( تبلیغ ) تجارت شما چیست و چگونه شما در رقابت متفاوت هستید.

 همچنین باید از اینکه درباره تجارت خود به مشتریان چه میخواهید بگویید و پیشنهادتان می خواهد متناسب با چه بخش هایی از مشتریان هدف باشد و آنچه شما واقعا می خواهید اجرا کنید مطمئن باشید. برای مثال اگر بازار هدف شما فقط ارزش مادی میخواهد (برمبنای ارزش پول است) توسعه ی یک برند با ارزش اضافی نیازی نیست. برندی که بر مبنای خدمات دوستانه باشد اگر کارمندان آن سودمند نباشند (روابطشان دوستانه نباشد) بقا نخواهد یافت .

برندسازی موثر به شرکت شما یا پیشنهادتان هویتی خواهد داد که مشتریانتان درخواست دارند و تجارتی که همان محصولات را می فروشد میتواند برندهای متفاوتی داشته باشد. برای مثال یک بازرگانی لوله فروشی برای تجارت, خریدارانی می خواهد که تصوری از برند بر مبنای ارزش مادی داشته باشند . یک فروشگاه DIY  ( Do It Your self ) تمرکز بیشتری برای ایجاد محیطی با برخورد خوش برای عموم اجتماع اعمال می کند.

بهره برداری از برند

جایی است که نام و نشان تجاری ( لوگوی) شما مطرح می شود. طراحی خوب برند, به شما تصوری استوار می دهد که مردم را قادر به شناسایی فوری شما خواهد ساخت. علامت تجاری می تواند در بدست آوردن تصویر برند اختصاصی شما که در برابر رقبا حفاظت شده, کمک کند.

بازاریابی و تمرکز ارزش های برند شما باید با هرچه شما انجام می دهید مرتبط باشد. به همین دلیل است که شرکت های کالای لوکس در مجلات پر طرفدار یک صفحه ی کامل آگهی را خریداری و بیمه می کنند  و خیلی حرفه ای ها از اینکه مکاتبات آنها هیچ غلط املایی نداشته باشد, مطمئن می شوند.

اگر شما محدوده ای از محصولات را بفروشید, شما نیاز خواهید داشت از اینکه همه ی آنها در استراتژی برند با یکدیگر مناسب و معنی دار باشند, اطمینان حاصل کنید. اگر شما یک شرکت کالای لوکس هستید و تصمیم به تولید محدوده ای ارزان قیمت تر از کالاها دارید, توسعه ی یک برند مجزا عاقلانه خواهد بود بنابراین شما نگران از دست دادن مشتریان دائم خود نیستید. هنگامی که شما می توانید برندتان را برای استفاده ی بهینه از فرصت ها گسترش دهید اگر شما در نگهداشتن تمرکز دائمی روی اعتبارات اصلی برند شکست بخورید, برندتان آسیب خواهد دید.

زکات دانش نشر آن است :
Share on print
Share on email
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter