محافظت از نشان تجاری

محافظت از نشان تجاری

علامت تجاری Trademark خود را برای خدمات و محصولات مختلف ثبت و مراقبت کنید.

علامت تجاری نشانه یا نمادی است که قادر میسازد مشتریانتان شما را از رقیبانتان تشخیص دهند. فرآیند ثبت نام، نام  تجاری جدید در دفتر UK-IPO انگلستان بسیار آسان است. Emma Allen به شما میگوید که چطور نام تجاریتان را مشخص کنید و آن را حفظ کنید.

نشان تجاری چیست؟

داشتن یک علامت و نشان ثبت شده  به شما این اطمینان را میدهد که،  برای استفاده از علامتتان  در کشورهای انتخاب شده حق و حقوق انحصاری داشته باشید و به شما این اجازه را میدهد که هرکسی از آن استفاده غیر قانونی کند تحت پیگرد قانونی قرار گیرد. ثبت نام تجاری، یک منفعت و دارایی است که شما میتوانید هم بفروشید و هم مجوز بگیرید.

نشان تجاری شامل چیست؟

علامت و نشان های تجاری میتوانند لغت، آرم یا لوگو، رنگ، و حتی اشکال باشند مانند بطری معروف کوکا کولا. آنها میتوانند در اشکال مختلف باشند. Edward Smith معاون اصلی جلسات میگوید:” آنها متمایز از کالا و خدماتی که شما فراهم میکنید هستند و میتوانند به طور گرافیکی نمایش داده شوند “.

ارائه سابقه کاری تجارت در علامت تجاری توسعه پیدا کرده است. درجه ای از حفاظت  در قانون عمومی توسط  حقوق قانون تجارت مشخص شده است. با این حال  هشدار داده شده است که  تجار نباید  بر حفظ کردن نامشان تکیه کنند. با استفاده آن  ثابت کردنش میتواند  سخت و اجرا کردنش گران باشد.

ثبت نشان و علامت تجاری

یکی از ساده ترین راه  ها برای ثبت نام یک علامت تجاری  پر کردن و ارسال درخواست آنلاین در وب سایت UK-IPO است Smithتوضیح می دهد: “این یک فرایند سه مرحله ای است” .در ابتدا UK-IPO اطلاعات برنامه را میگیرد و بعد آنها را روی وب سایت قرار میدهد. سپس قبل از پذیرفتن آن، ما برنامه را بررسی می کنیم تا از نظر قانونی مشکلی نداشته باشد و منحصر به فرد باشد. بعد از آن برای ۲ ماه آن را تبلیغ میکنیم. در طی این مدت، هرکسی میتواند با نرم افزار مخالفت داشته باشد.

این اتفاق میفتد که UK-IPO معمولا توصیه به استخدام وکیل نام تجاری کند. ممکن است پرهزینه باشد اما  موضوع های علامت های تجاری میتوانند بسیار پیچیده باشند، بنابراین گرفتن توصیه حرفه ای میتواند ارزشمند باشد. اکثر برنامه ها ساده هستند ، با این حال حدود ۴۰% از متقاضیان خودشان ثبت نام را کامل میکنند.

هزینه های ثبت نشان و علامت تجاری

 هزینه ثبت نام یک علامت تجاری تا حد زیادی بستگی به مشاوره حرفه ایی که میگیرید، دارد. هزینه برای ثبت یک کالا یاخدمات ۲۰۰ پوند ( برای سرویس آنلاین ۱۷۰ پوند) می باشد.اگر علامت رد شد، امکان به تجدید نظر وجود دارد.  

پس از ثبت نام، علامت تجاری میتواند هر ۱۰ سال با ۲۰۰ پوند تجدید شود و برای همیشه باقی بماند. در حالی که میتوان از نماد (™) به عنوان علامت ثبت شده و ثبت نشده استفاده کرد، از نماد (®) میتوان فقط برای علامت های ثبت شده استفاده کرد.

   اگر شما متوجه شوید که کسی دیگر بدون اجازه شما از علامت تجاریتان استفاده میکند،  شما تحت حمایت قانون هستید و میتوانید قانونی اقدام کنید. Smith   خاتمه میدهد: ” قبل از هرگونه اقدام قانونی، دادگاه  شما را برای توافق یا حل و فصل احضار میکند”.  ” UK-IPO با وساطت کمک میکند و در موارد خاص هر دو علامت میتوانند  به صورت تفاوقی استفاده شوند”.

اشتراک این مطلب با دوستان: