برندسازی از داخل

برندسازی از داخل

حقیقت این است، بازاریابی از داخل شروع می‌شود. و با این نکات مهم شروع کنید.

ما روزها یا گاهی هفته‌ها برای ایجاد و توسعه‌ی “پیام  تجاری بازاریابی” وقت می‌گذاریم. این پیام را با مشخصات و لوگوها امتحان و آزمایش می‌کنیم. همچنین بعید نیست قبل از شروع به راه‌اندازی مجموعه، ساعت‌های اضافه به تعیین رنگ شرکت بپردازیم.

اما در اینجا یک بخش  مهم وجود دارد که تقریباً همیشه در فاز برنامه‌ریزی یک شرکت جدید و یا بازسازی یک شرکت قدیمی فراموش می‌شود. آن بخش مهم آموزش کارکنان جهت درک صحیح و منعکس کردن پیام برندمان است.

حقیقت این است، بازاریابی از داخل شروع می‌شود.

آیا کارمندان شما به محصولات و خدماتی که شما ارایه می‌دهید ایمان دارند؟
آیا آنها ۱۰۰% پشت ماموریت برند شما ایستاده‌اند؟
آیا آنها با نام تجاری شما زندگی میکنند؟

بسیار مهم است که کارمندان شما مطلع و درجریان نوآوری‌ها و استراتژی‌هایی که در شرکت‌تان اتخاذ می‌شود باشند. اگر آنها نتوانند یا نخواهند تلاش‌های بازاریابی شما را پشتیبانی کنند نتیجه‌ زیان‌باری خواهد داشت.

شما چگونه می‌توانید یک کمپین برند سازی داخلی را آغاز کنید؟

  • قدم اول: همگام سازی شخصیت نام تجاری شما، ارزش‌ها و فرهنگ سازمانی

تیم بازاریابی شما می‌بایست همکاری نزدیکی با تیم منابع انسانی داشته باشد برای اطمینان از اینکه ارزش‌های داخلی و خارجی شرکت در هماهنگی هستند.

  • قدم دوم: کارکنان خود را در مسیر برندسازی پشت خود قرار دهید

معیارهای استخدام و پاداش را با معیارهای ارزش برند خود تراز کنید. به دنبال مهارت و استعدادی بگردید که برای برند شما وعده‌ی موثر بودن را به‌ارمغان بیاورد.

  • قدم سوم: تقویت و توضیح مکرر ارزش و وضعیت نام تجاری

از ارتباطات داخلی جهت تقویت و توضیح ارزش‌ها و رفتارهایی که بازتاب دهنده ی هدف نام تجاری‌تان است استفاده کنید. این کار را به‌طور مداوم انجام دهید تا به‌صورت عادت شود.

اگر فکر می‌کنید روند وارد کردن کارکنان مهم نیست در جریان باشید که آن‌ها با مشتریان‌تان به روش‌های مختلفی در ارتباط‌ هستند. آن‌ها نما‌ی نام تجاری شما هستند.

دقیقاً از همان شروع کار آنها را تشویق به تعامل و ورود به مسایل کنید. از کارکنان خود بصورت یک گروه متمرکز استفاده کنید. هیچکس بهتر از آنها ارباب رجوع را نمی‌شناسد. با این کار شما نه تنها پشتیبانی کارکنان خود را خواهید داشت بلکه به شما ایده ها و دیدگاه هایی میبخشد که شاید شما هیچگاه در نظر نگرفته بودید.

اشتراک این مطلب با دوستان: