برندسازی برای کسب و کار کوچک

برندسازی برای کسب و کار کوچک

آیا برندینگ کردن برای کسب و کارهای کوچک لازم است؟ مصاحبه با بنیانگدار مرکز برند نیویورک

برندسازی یکی از اون کلمات گنده ای است که بازاریها و چندملیتیها به عنوان هسته کار می بینند. اما اگر شما یک شرکت غول آسا با بودجه زیاد نباشید،چه؟

در دنیای مشاغل کوچک که هر دلار به حساب می آید و هر اشتباه عمیقا احساس می شود، سریعا و اغلب به شکل شخصی، آیا برندسازی جایگاهیی بر سر میز برنامه ریزی ….و یک آیتم هزینه ای در بودجه شما دارد؟

برای پاسخ، من به سراغ استاد برندسازی، بنیان گذار مرکز برند NY ، ماری ون دی ویل (ون) رفتم.

همه اسم برند را به زبان می آورند، اما واقعا این لغت یعنی چه؟

من برای پاسخ به این سوال، تاج برندشناسی را به سرم میگذارم. برند مجموعه ای از احساسات پیچیده است. به وسیله اون شما، به نحوی که دوست دارید دنیا (مشتریان، صنف و موکلان) راجع به شما و کارتان احساس کند، تعریف می شوید. پس برندی که در آن فریبندگی جذابی آمیخته است، قلب مشتریان شما را به لرزش در می آورد. اگرآنها با دیدن برند شما گیج و مهبوت شدند، پس محصول شما را نمی خرند. تمام تمرکز خود را روی این جرقه امید بگذارید و ببندینش.

پس برند چیزی است که شما را از کار خود جدا می کند. تنها لوگوی شما، اسم یا شعار شما نیست. یک شخصیت واقعی و جداگانه دارد، یک انرژی و رفتار، شخصیت، برخورد، سیستم ارزشی، معیار اخلاقی دارد. برند شما معرف شخصیت شماست (در واقع حضانت برند با شماست) چیزی که به آن باور دارید، چیزی را که ارائه می دهید و چرا کاری را که می کنید انجام می دهید و چرا مهمه، است.

مشاغل کوچک چی؟ آیا زمانیکه شما یک صاحب مشاغل محلی یا منطقه ای هستید یا شغل آنلاین دارید، مهم است؟

حتما. برند شما مهم است، مطمئن باشید- بزرگی و کوچکی کار شما مهم نیست. مهم نیست که شما شلوار طرح دار پوشیدید و در یک دفتر کوچک هستید یا یک پیژامه ی پشمی در اتاق خوابتان. هنگامیکه شما یک شغل کوچک راه اندازی می کنید و آنلاین فعالیت دارید، در نقشه جهانی هستید (چه بخواهید یا نخواهید) چراکه، در این دنیای مجازی، همه دسترسی کامل دارند و شب و روز می توانند درب مجازی شما را بزنند. اگر شغلی یا مشتری می خواهید، حتما به برند نیاز دارید چرا که بدون آن، هویت، انگیزه ، حضور و هدف ندارید.

رابطه ی بین شخص یا برند شرکت و توانایی فروش و افزایش قیمتها چیست؟ به معنای دیگر، برند شما چگونه به افزایش قیمت ها کمک می کند؟

پول توی برند است. برندهای موفق می دانند چگونه با مشتری برخورد کنند-مخصوصا زمانیکه می خواهند ارتباطات احساسی عمیق تر با آنها برقرار کنند. برندهای موفق چیزی بسیار جذاب را ارائه داده و طرفدارهای آتشی خود را که همه چیز آنها را دوست دارند، جذب می کنند. به طور مثال شرکت اپل. طرفداران آتشی آنها در صفهای طولانی با کیفهای پر پول می ایستند. بهره جذابیت برند خود را ارتقا دهید. این باعث می شود که نبض کار شما قوی شود و حرف آخرتان را بدرخشاند.

برای مشاغل کوچک، بودجه یک مشکل بزرگ است: آیا می توانید یک برند جدی را بدون خرج زیاد بسازید؟

حتما. در دنیای مجازی، آدمهای حیلی جالبی هستند که حاضرند بدون دریافت پول زیاد کمک کنند. چند چیزی که قبل از دست به جیب شدن باید به یاد داشته باشید:

  1. به این فکر کنید که چه صدایی را می خواهید مردم از طریق ابزار برند شما بشنوند (سایت، تضمین، رسانه های اجتماعی). به شکل عجیبی، تن صدای شما و زبان شما تقریبا از محتوا مهمتر است. یک نویسنده تبلیغاتی خوش فکر را پیدا کنید که بتواند پیغام شما را رنگ و لعاب بدهد و بزنید تو خال-هر دفعه.
  2. روی نوع انرژی یا جرقه ای که برند شما می خواهد انتقال دهد متمرکز شوید. برند شما باید نشان دهد که شما ان کسی هستید که می گویید. یک طراح همدل را پیدا کنید که بتواند نوع ظرافت و قصد شما را میزان و ترجمه کند که بتوانید برندی که منعکس کننده خود شماست را بسازید.
  3. ما در یک دهکده جهانی زندگی می کنیم. پریسکوپ خود را راه بندازید و افسار امور را در دست بگیرید. خیلی از برندهای مشاغل کوچک موفق از حیطه خود خارج شد و  با طرفداران خود بوسیله شبکه های اجتماعی در تماس اند و مطالب مفید و مذاکرات پیوسته ارائه می دهند-که همه را با بودجه کمی انجام می دهند. درگیر شوید، مردم را درگیر کنید و خود را میان گود بیاندازید تا دنیا شما را ببیند و بفهمد چه چیزهایی برای شما مهم هست و چرا.

اشتباهات بزرگ مشاغل کوچک زمانیکه به طور تجربی برند خود را می سازند، چیست؟

  • آنها کسی نیستند که میگویند هستند. بهترین ایده این است که خودتان باشید. با صدای خودتان صحبت کنید. معتبر، واقعی و متجانس باشید.
  • چراغها خاموش است. مردم می فهمند وقتی کسی خونه نیست،نه؟ برند خود را با انرژی مختص خود همراه کنید. اگر نه، در تله برند زامبی می شوید.
  • بی فکر بودن. زبان یه چیز عجیب است. از گره گشایی های خوابیده در برند خود آگاه باشید. می توانند محرکهای احساسی باشند که به مشتری می گویند “دور شوید یا نخرید” چیزی که برند شما در واقع بیان می کند را دائما زیر نظر داشته باشید (دم به دقیقه)

مهمترین نکاتی که در حین ساختن برند یک شغل کوچک باید حیاتی دانست، چیست؟

  • به طور دیوانه وار، واقعی و عمیقانه عاشق برند خود باشید. اگر کوچکترین مقاومت و شکی داشته باشید، ببیندگان شما از یک کیلومتر اون ور تر می فهمند. علاقه و احساس زیاد شما را از سخت ترین مراحل رد می کند.
  • هیچ چیز مانند بی ابهامی نیست. تفکر تیره یک استراتژی هوشمندانه برای شغل کوچک نیست. ذهن چابک و زیرک شما را جلو می اندازد.
  • مخاطب خود را بشناسید. خیلی خوب است که باور داشته باشید که محصول یا خدمات شما خاص است، اما اگر کسی برایش مهم نباشد، نابود می شوید. قبل از اینکه فکر راه اندازی برند یک شغل کوچک را داشته باشید، مطمئن شوید که مردمی هستند که دنبال پیشنهادات شما هستند.
زکات دانش نشر آن است :
Share on print
Share on email
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter